Strona główna   Ogłoszenia i intencje   Liturgia   Sakramenty   Grupy Parafialne   Poradnia rodzinna   Historia   Multimedia    Cmentarz    Kontakt

Życzenia Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

Życzenia na Boże Narodzenie R. P. 2022

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2022 ROKU

Umiłowani Archidiecezjanie!

Święta Bożego Narodzenia każdego roku przypominają nam wezwanie zastępów niebieskich: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” (Łk 2, 14). W hymnie aniołów skierowanym do pasterzy czuwających przy swoich trzodach słyszymy o pokoju, który zagościł na ziemi wraz z narodzinami Syna Bożego. Historia Świętej Rodziny, przynaglonej do ucieczki od niebezpieczeństwa ze strony Heroda ukazuje, że ciemność świata przeciwstawia się prawdziwej światłości, gdyż Słowo „przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli” (J 1,11). Dopóki Książę Pokoju nie zamieszka w naszych sercach i nie przemieni codziennych wyborów, nasze serca – odwrócone od Boga – dalekie będą od pokoju.

Drodzy Siostry i Bracia!

W tym pięknym czasie uroczystości Narodzenia Pańskiego, który skłania nas do naśladowania Bożego Syna w obdarowywaniu innych aż do daru z siebie, życzę Wam, by codzienne powierzanie się Chrystusowi dodawało Wam odwagi do wprowadzania pokoju w Wasze codzienne życie.

Niech światło, które napełniło radością serca Maryi i Józefa, a także pasterzy i Mędrców ze Wschodu rozbłyśnie wśród Was, w waszych rodzinach i tam, gdzie czujecie się samotni. Niech jego blask uświadamia nam, że przyszła do nas Miłość, która nie zna zazdrości i pychy, Miłość, która nadaje sens naszemu życiu.

Życzę Wam radosnych Świąt Bożego Narodzenia, błogosławionego czasu przeżytego na celebracji i rozważaniu tajemnic Bożego Wcielenia, śpiewaniu kolęd i łamaniu się opłatkiem!

Na nadchodzący Nowy Rok 2023 z serca Wam wszystkim błogosławię!

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański